Připravujeme: 1.-7. 10. Týden knihoven          1. 10. od 17 hod. Milan Z. Kučera - Válečné anekdoty, též trochu tehdejší kuchyně a seznamky          15.-19. 10. Burza knih          22. 10. od 17 hod. Jiří a Alena Márovi - Barma + Vietnam

Hlavní stránkaKontaktyAktualitySlužby knihovnyKnihovní řádČasté dotazyPobočky knihovnyFotogalerieHistorie knihovnyVirtuální prohlídkaBezbariérový přístupGDPR

Aktuality knihovny

Nová cestopisná přednáška Márových

18.09.2018

Při povídání o expedici po Barmě a Vietnamu vám Alena a Jirka Márovi prozradí tolik exotických zážitků, že budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Vysvětlí vám, jak se žije na plovoucích ostrovech a proč rybáři pádlují nohama. Uvidíte videozáběry z balónu na krajinu plnou chrámů i ranní rozcvičku důchodců v ulicích Hanoje. Dozvíte se, zajímavosti ze života obyčejných lidí i o císaři, který měl 300 manželek. Nahlédnete do skvělých asijských kuchyní, ale také uslyšíte, jak lehce se dá jídlem otrávit. Přednáška se bude konat v pondělí 22. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Vstup zdarma.

Milan Zacha Kučera nás navštíví s novou přednáškou

11.09.2018

Pokud si vzpomínáte na přednášku o Alžbětě Báthoryové nebo o tajemství Jantarové komnaty, nenechte si určitě ujít i další přednášku stejného autora nazvanou Válečné anekdoty a též trochu tehdejší kuchyně a seznamky. S humornější stránkou života běžných lidí v letech 1939 – 1945 Vás seznámí spisovatel, záhadolog a ředitel WAR TV Milan Zacha Kučera. Přednáška se bude konat v pondělí 1. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Vstup zdarma.

Připravujeme se na Týden knihoven

11.09.2018

V Týdnu knihoven pro Vás připravujeme opět několik akcí a čtenářských výhod. Nenechte si ujít roční registrace zdarma či přednášku Milana Zachy Kučery. Těšíme se na Vás v týdnu od 1. října.

Půjčujeme také audioknihy

08.08.2018

Rádi čtete, ale i posloucháte? U nás si nyní můžete půjčit také audioknihu. Vyberte si v našem on-line katalogu, stačí zadat klíčové slovo "audioknihy". Audioknihy nabízíme na CD, převážně ve formátu mp3.

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

21.06.2017

Máte doma knihy nestandardního formátu a chcete je ochránit před poškozením či ušpiněním? Potřebujete obalit učebnice? Přijďte do knihovny a nechte to na nás.

Zasílání SMS zpráv

02.02.2017

Zavedli jsme službu zasílání předupomínek, upomínek a oznámení o rezervaci prostřednictvím SMS zpráv. Pokud máte o tuto službu zájem, stačí knihovnicím sdělit své telefonní číslo, ať už osobně nebo e-mailem, případně si ho sami zadat do svého osobního čtenářského konta.

Časopis Hlučínsko

02.05.2016

Nově si můžete vlastivědný časopis Hlučínsko zakoupit také v naší knihovně. Cena je 35 Kč.