4. - 10. 10. Týden knihoven          4. 10. (17 hod.) P. Nazarov - Severní Indie (Zámecký klub)          13. 10. (17 hod.) J. a A. Márovi - Japonsko (Zámecký klub)          18. - 22. 10. Burza knih          Služba Kniha z knihovny je opět aktivní.

Aktuality knihovny

Burza knih

09.09.2021

Opět připravujeme oblíbenou knižní burzu. Burza se bude konat na chodbě před knihovnou a uskuteční se ve dnech 18. - 22. 10. Z knih si můžete přijít zdarma vybrat vždy od 7 do 17 hodin. Pokud chcete do burzy věnovat nějaké knihy (čisté a zachovalé), přijímáme je pouze v Týdnu knihoven, tedy od 4. do 8. října, a to v otevírací době knihovny (v pátek po předchozí domluvě).

Týden knihoven

09.09.2021

V Týdnu knihoven, který letos připadá na týden od 4. do 10. 10., nabízíme již tradičně akci pro nové zájemce o členství v knihovně. Noví dospělí i dětští čtenáři se mohou zaregistrovat do knihovny na jeden rok zdarma. V Týdnu knihoven rovněž zahajujeme sběr knih na připravovanou knižní burzu. Ta proběhne v týdnu od 18. října na chodbě před knihovnou. V pondělí 4. října se můžete těšit na cestopisnou přednášku Petra Nazarova a přenést se spolu s námi na chvíli do Severní Indie. Akce se koná od 17 hod. v Zámeckém klubu.

Petr Nazarov - Severní Indie

08.09.2021

Zveme vás na cestopisnou přednášku Petra Nazarova Severní Indie - z Himaláje do Váránasí. Akce se koná v pondělí 4. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku.

Přednáška o Japonsku

07.09.2021

Pestrá projekce Jirky a Aleny Márových vás zavede do Země vycházejícího slunce.Nahlédnete přímo do života japonské rodiny a poznáte úžasnou pestrost tajuplné země. Společně navštívíme tajemné chrámy, překrásné zahrady, neklidné sopečné oblasti i nespoutané vodopády. Projedeme se rychlodráhou šinkanzen, budeme obdivovat mohutné zápasníky sumó i křehké gejši. Ochutnáme exotické jídlo i neobyčejné zvyky v typických japonských restauracích a lázních, ve kterých se koupají dokonce i opice. Přednáška se bude konat v Zámeckém klubu hlučínského zámku ve středu 13. října od 17 hod.

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

14.05.2021

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

08.04.2021

Od května zahajujeme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz bude probíhat od května vždy první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech. Pro bližší informace a přihlášení k této službě pište na dospele@knihovnahlucin.cz nebo volejte na č. 558 270 106.

Kupte knihu online a vyzvedněte si ji v knihovně

14.01.2021

Opět obnovujeme službu Kniha z knihovny. Služba funguje tak, že si knihu objednáte na webu za velkoobchodní cenu, bez poštovného a pak si ji vyzvednete v naší knihovně.

Přijímáme platební karty

25.05.2020

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

Půjčujeme také audioknihy

08.08.2018

Rádi čtete, ale i posloucháte? U nás si nyní můžete půjčit také audioknihu. Vyberte si v našem on-line katalogu, stačí zadat klíčové slovo "audioknihy". Audioknihy nabízíme na CD, převážně ve formátu mp3.

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

21.06.2017

Máte doma knihy nestandardního formátu a chcete je ochránit před poškozením či ušpiněním? Potřebujete obalit učebnice? Přijďte do knihovny a nechte to na nás.