Od pondělí 12. 4. bude knihovna otevřena pro veřejnost, otevřeny budou také pobočky v Bobrovníkách a Darkovičkách. Bližší informace v aktualitách.        Služba Kniha z knihovny je opět aktivní.

Aktuality knihovny

Od 12. dubna otevíráme knihovnu včetně poboček

09.04.2021

Od pondělí 12. 4. bude hlučínská knihovna otevřena pro veřejnost, otevírají se také pobočky v Bobrovníkách a Darkovičkách.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

08.04.2021

Od května zahajujeme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz bude probíhat od května vždy první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech. Pro bližší informace a přihlášení k této službě pište na dospele@knihovnahlucin.cz nebo volejte na č. 558 270 106.

Kupte knihu online a vyzvedněte si ji v knihovně

14.01.2021

Opět obnovujeme službu Kniha z knihovny. Služba funguje tak, že si knihu objednáte na webu za velkoobchodní cenu, bez poštovného a pak si ji vyzvednete v naší knihovně.

Přijímáme platební karty

25.05.2020

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

Půjčujeme také audioknihy

08.08.2018

Rádi čtete, ale i posloucháte? U nás si nyní můžete půjčit také audioknihu. Vyberte si v našem on-line katalogu, stačí zadat klíčové slovo "audioknihy". Audioknihy nabízíme na CD, převážně ve formátu mp3.

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

21.06.2017

Máte doma knihy nestandardního formátu a chcete je ochránit před poškozením či ušpiněním? Potřebujete obalit učebnice? Přijďte do knihovny a nechte to na nás.