Připravujeme: 1.-7. 10. Týden knihoven          1. 10. od 17 hod. Milan Z. Kučera - Válečné anekdoty, též trochu tehdejší kuchyně a seznamky          15.-19. 10. Burza knih          22. 10. od 17 hod. Jiří a Alena Márovi - Barma + Vietnam          

Hlavní stránkaKontaktyAktualitySlužby knihovnyKnihovní řádČasté dotazyPobočky knihovnyFotogalerieHistorie knihovnyVirtuální prohlídkaBezbariérový přístupGDPR

Aktuality knihovny

Nová cestopisná přednáška Márových

Nová cestopisná přednáška Márových

18.09.2018

Při povídání o expedici po Barmě a Vietnamu vám Alena a Jirka Márovi prozradí tolik exotických zážitků, že budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Vysvětlí vám, jak se žije na plovoucích ostrovech a proč rybáři pádlují nohama. Uvidíte videozáběry z balónu na krajinu plnou chrámů i ranní rozcvičku důchodců v ulicích Hanoje. Dozvíte se, zajímavosti ze života obyčejných lidí i o císaři, který měl 300 manželek. Nahlédnete do skvělých asijských kuchyní, ale také uslyšíte, jak lehce se dá jídlem otrávit. Přednáška se bude konat v pondělí 22. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Vstup zdarma.

Milan Zacha Kučera nás navštíví s novou přednáškou

Milan Zacha Kučera nás navštíví s novou přednáškou

11.09.2018

Pokud si vzpomínáte na přednášku o Alžbětě Báthoryové nebo o tajemství Jantarové komnaty, nenechte si určitě ujít i další přednášku stejného autora nazvanou Válečné anekdoty a též trochu tehdejší kuchyně a seznamky. S humornější stránkou života běžných lidí v letech 1939 – 1945 Vás seznámí spisovatel, záhadolog a ředitel WAR TV Milan Zacha Kučera. Přednáška se bude konat v pondělí 1. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Vstup zdarma.

Připravujeme se na Týden knihoven

Připravujeme se na Týden knihoven

11.09.2018

V Týdnu knihoven pro Vás připravujeme opět několik akcí a čtenářských výhod. Nenechte si ujít roční registrace zdarma či přednášku Milana Zachy Kučery. Těšíme se na Vás v týdnu od 1. října.

Půjčujeme také audioknihy

Půjčujeme také audioknihy

08.08.2018

Rádi čtete, ale i posloucháte? U nás si nyní můžete půjčit také audioknihu. Vyberte si v našem on-line katalogu, stačí zadat klíčové slovo "audioknihy". Audioknihy nabízíme na CD, převážně ve formátu mp3.

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

21.06.2017

Máte doma knihy nestandardního formátu a chcete je ochránit před poškozením či ušpiněním? Potřebujete obalit učebnice? Přijďte do knihovny a nechte to na nás.

Zasílání SMS zpráv

Zasílání SMS zpráv

02.02.2017

Zavedli jsme službu zasílání předupomínek, upomínek a oznámení o rezervaci prostřednictvím SMS zpráv. Pokud máte o tuto službu zájem, stačí knihovnicím sdělit své telefonní číslo, ať už osobně nebo e-mailem, případně si ho sami zadat do svého osobního čtenářského konta.

Časopis Hlučínsko

Časopis Hlučínsko

02.05.2016

Nově si můžete vlastivědný časopis Hlučínsko zakoupit také v naší knihovně. Cena je 35 Kč.