30. 11. (16:30) M. Štěpánek - Gruzie (Zámecký klub)          8. 12. (17:00) H. Jandová - autorské čtení z knihy "Za štreku" (Zámecký klub)          Služba Kniha z knihovny je opět aktivní.

Aktuality knihovny

Autorské čtení Hedviky Jandové

19.11.2021

Ve středu 8. prosince od 17 hodin se můžete těšit na autorské čtení Hedviky Jandové z její prvotiny nazvané "Za štreku". Knížka obsahuje drobné povídky a vzpomínky na dětství. Autorka ji doplnila o postřehy, které doprovázely zvláštní atmosféru roku 2021. Na místě bude možné si knihu také koupit. Akce se bude konat v Zámeckém klubu hlučínského zámku.

Gruzie - tajemné království ve stínu Kavkazu

01.11.2021

Zveme vás na cestopisnou přednášku Michala Štěpánka. Tentokrát se podíváme do Gruzie - země plné kontrastů a překvapení. Akce se bude konat v úterý 30. listopadu od 16:30 hod. v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Vstup zdarma.

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

14.05.2021

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

08.04.2021

Od května zahajujeme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz bude probíhat od května vždy první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech. Pro bližší informace a přihlášení k této službě pište na dospele@knihovnahlucin.cz nebo volejte na č. 558 270 106.

Kupte knihu online a vyzvedněte si ji v knihovně

14.01.2021

Opět obnovujeme službu Kniha z knihovny. Služba funguje tak, že si knihu objednáte na webu za velkoobchodní cenu, bez poštovného a pak si ji vyzvednete v naší knihovně.

Přijímáme platební karty

25.05.2020

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

Půjčujeme také audioknihy

08.08.2018

Rádi čtete, ale i posloucháte? U nás si nyní můžete půjčit také audioknihu. Vyberte si v našem on-line katalogu, stačí zadat klíčové slovo "audioknihy". Audioknihy nabízíme na CD, převážně ve formátu mp3.

Nově obalujeme knihy pro veřejnost

21.06.2017

Máte doma knihy nestandardního formátu a chcete je ochránit před poškozením či ušpiněním? Potřebujete obalit učebnice? Přijďte do knihovny a nechte to na nás.