26. 11. (17:30) Křest knihy E. Tvrdé (Červený kostel)        2. 12. (17:00) M. Sova - Z Olomouce na kole do Íránu (Zámecký klub)        Už jste vyzkoušeli výhodný nákup knih s osobním odběrem v naší knihovně? Více na www.knihazknihovny.cz

Eva Tvrdá vydává novou knihu

Příští rok si připomeneme sté výročí připojení Hlučínska k Československu. I to mimo jiné inspirovalo Evu Tvrdou k napsání další knihy věnované Hlučínsku. Autorka se vrací k tématu svého kraje v citově silné novele, v níž přináší příběh formou vyprávění pro vnuka. Zvláštností knihy Očima vidět/Očami vidźeć je její dvojjazyčnost. Čtenář má možnost přečíst si příběh v češtině a poté i v laštině, spisovném jazyce, který ve 20. století vytvořil na základě původního jazyka slezskomoravské oblasti básník Óndra Łysohorsky a který Eva Tvrdá aktualizuje o živé zbytky původního jazyka západolašské oblasti. Křest knihy proběhne ve spolupráci s Městskou knihovnou Hlučín a organizací Sport a kultura Hlučín v Červeném kostele v úterý 26. listopadu v 17.30 hod.