30. 11. (16:30) M. Štěpánek - Gruzie (Zámecký klub)          8. 12. (17:00) H. Jandová - autorské čtení z knihy "Za štreku" (Zámecký klub)          Služba Kniha z knihovny je opět aktivní.

Gruzie - tajemné království ve stínu Kavkazu

„Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší... Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.“

Michal Štěpánek

www.stepynacestach.cz

www.fb.com/stepynacestach

Účast na akci je podmíněna splněním aktuálních vládních nařízení v souvislosti s epidemiologickou situací.