29. 3. Noc s Andersenem          8. 4. (17:30 hod.) M. Sova - Na kole z Olomouce do Maroka (Zámecký klub)          Už jste vyzkoušeli výhodný nákup knih s osobním odběrem v naší knihovně? Více na www.knihazknihovny.cz

Na kole z Olomouce do Maroka

Městská knihovna Hlučín vás srdečně zve na další cestopisnou přednášku. Tentokrát k nám zavítá Marek Sova. Přijďte si poslechnout povídání o cestě napříč Evropou až do Maroka. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí. Například, co se honí v hlavě člověku, který nikdy necyklocestoval a vše se učí za pochodu. Nebo jaké to je mít strach z cesty o samotě a nakonec zjistit, že to člověku může vyhovovat. Dále proč jsou Maročané tak pohostinní a jaké to je strávit čtyři dny s partou kluků, se kterými sice nemáte společnou kulturu, náboženství, jazyk ani zvyky, ale spojuje vás radost z pohybu – jízdy na kole. Na závěr se pokocháme rozhledy z nejvyšší hory severní Afriky – Džabal Tubkalu. Akce se bude konat v pondělí 8. dubna od 17:30 hod. v zámeckém klubu hlučínského zámku.