26. 11. (17:30) Křest knihy E. Tvrdé (Červený kostel)        2. 12. (17:00) M. Sova - Z Olomouce na kole do Íránu (Zámecký klub)        Už jste vyzkoušeli výhodný nákup knih s osobním odběrem v naší knihovně? Více na www.knihazknihovny.cz

Z Olomouce na kole do Íránu

Začátkem prosince si přijdou na své vyznavači cykloturistiky. Představí se nám Marek Sova se svým povídáním o cestě otce a syna, kteří v Olomouci šlápli do pedálů a zastavili se až v íránské hlavní metropoli Teheránu. Projeli Rumunsko, kde vyšli na nejvyšší horu Karpat Moldoveanu. V Turecku, které projeli od západu na východ, sledovali, jak se jim postupně zkracuje den, ujížděli divokým psům a vystoupili na bájný Ararat. V Íránu měli pocit, že je neustále někdo sleduje. Své putování zakončili na nejvyšší sopce Asie – Damávandu (5 671 m n. m.). Přednáška nazvaná Z Olomouce na kole do Íránu se bude konat v pondělí 2. prosince od 17 hod. opět v zámeckém klubu.