23. 1. (17 hod.) Victorian Catherine - Život viktoriánské éry (Zámecký klub)          18. 2. (17 hod.) J. Kalát - Černobyl (Zámecký klub)          Už jste vyzkoušeli výhodný nákup knih s osobním odběrem v naší knihovně? Více na www.knihazknihovny.cz

Život viktoriánské éry

Zveme všechny milovníky viktoriánského období na přednášku nazvanou Život viktoriánské éry. Nahlédneme společně do každodenního života lidí v Británii 19. století. Navštívíme viktoriánskou rodinu, školu, šatník viktoriánské dámy, dáme se do uklízení a také se podíváme do kuchyně.  Dozvíme se také, jak bylo nahlíženo na ženu v 19. století, kdy světu vládnou muži. Součástí je rovněž fotografická ukázka dámských šatů pro jednotlivou denní dobu. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 23. ledna od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku.