23. 1. (17 hod.) Victorian Catherine - Život viktoriánské éry (Zámecký klub)          18. 2. (17 hod.) J. Kalát - Černobyl (Zámecký klub)          Už jste vyzkoušeli výhodný nákup knih s osobním odběrem v naší knihovně? Více na www.knihazknihovny.cz

Zveme vás na přednášku o Černobylu

Dne 26. dubna 1986 v 1:23 ráno se na Ukrajině odehrála jedna z největších jaderných katastrof v dějinách lidstva. Čtvrtý blok jaderné elektrárny v Černobylu explodoval a do ovzduší se dostaly kilogramy radioaktivního materiálu. Zemřelo 31 lidí, stovky byly zraněny a desetitisíce evakuovány. Na několik let byla třicetikilometrová zóna kolem elektrárny uzavřena. Nyní se do ní vrací život a s ním i lidé. Jak to vypadá v místech, odkud před více jak třemi desítkami let lidé utíkali v hrůze z jaderného záření? Přednáška Jiřího Kaláta vás provede nejenom katastrofou samotnou, ale i tím, co po ní zbylo. Akce se bude konat v úterý 18. února od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku.