vloženo -

Uzavření knihovny během vánočních svátků

Městská knihovna Hlučín včetně poboček v Bobrovníkách a Darkovičkách bude od 27. do 30. prosince uzavřena. Ve čtvrtek 22. prosince bude otevřeno pouze do 16 hodin. Děkujeme návštěvníkům knihovny za projevenou přízeň, přejeme krásné Vánoce a těšíme se na vás v novém roce.

vloženo -

Vánoční tvoření pro rodiče s dětmi

Pro rodiče (či prarodiče) s dětmi připravujeme další tvoření, tentokrát si společně vyrobíme papírové ozdoby na vánoční stromeček. Akce se bude konat v Zámeckém klubu hlučínského zámku v pátek 9. prosince od 9 do 11 hod.

Autorské čtení Hedviky Jandové

Městská knihovna Hlučín vás srdečně zve na autorské čtení a besedu hlučínské spisovatelky Hedviky Jandové. Svoji prvotinu "Za štreku" vydala v roce 2021 hovorovým jazykem "po našimu". V letošním roce napsala povídkovou knihu "Mudrlantka" rovněž v podobném stylu. Inspirací jí byl prostý život na vesnici v Ludgeřovicích, její prababička a maminka. Knihu doplnila o veselé zážitky ze života studentů v sedmdesátých letech a cestování. Beseda se uskuteční v Zámeckém klubu hlučínského zámku ve středu 7. prosince od 17 hodin. Na akci bude možnost koupit si obě autorčiny knihy.

Lovci perel

Pozor, je tady nová hra pro děti a mládež! Hrajeme od 1. září až do konce školního roku. Rozklikněte pro více informací.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

Nabízíme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz je zdarma a bude probíhat první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech.

Prodej dárkových poukazů

Nevíte, čím obdarovat své blízké? Darujte jim možnost vybrat si z pětadvaceti tisíc knih, které si mohou zapůjčit v naší knihovně! Hodnota poukazů je 150 Kč v oddělení pro dospělé, 70 Kč v oddělení pro děti Poskytujeme slevy na poukazy, které budou darovány osobám se ZTP. Poukazy si můžete v knihovně zakoupit celoročně.

vloženo -

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Přijímáme platební karty

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

na začátek stránky