Lovci perel

Pozor, je tady nová hra pro děti a mládež! Začínáme hrát 1. září, soutěžní knihy ale můžete číst už teď. Rozklikněte pro více informací.

Záložkový workshop

Pro velký zájem budeme opětovně pořádat záložkový workshop. Zveme především děti ve věku od 6 do 10 let. Veškerý materiál bude k dispozici. Akce se bude konat v pátek 26. srpna od 9 hodin v Zámeckém klubu. Prosíme zájemce, aby se předem přihlásili osobně, telefonicky nebo e-mailem. Počet účastníků je omezen.

Prázdninová otevírací doba

Během letních prázdnin bude knihovna otevřena jen v pondělí 8-12 13-17 hod. a ve čtvrtek 8-12 13-18 hod., pobočky v Bobrovníkách a Darkovičkách budou uzavřeny. Přejeme vám krásné léto nejen s dobrou knihou.

Pošli pohlednici a vyhraj

Chystáte se na dovolenou, výlet nebo budete trávit léto v klidu domova? Pohlednici nám můžete poslat odkudkoli. Je jen na vás, jestli pohlednici koupíte nebo vyrobíte a jestli bude váš vzkaz něčím výjimečný. Odkud nám asi přijde první pohlednice? Na všechny se moc těšíme! Pohlednice můžete zasílat do 30. září. Začátkem října uděláme z došlých pohlednic výstavku a vybrané oceníme. Akce je určena pro děti i dospělé a není podmíněna členstvím v knihovně. Nezapomeňte na pohlednici připsat kontakt.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

Nabízíme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz je zdarma a bude probíhat první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech.

Prodej dárkových poukazů

Nevíte, čím obdarovat své blízké? Darujte jim možnost vybrat si z pětadvaceti tisíc knih, které si mohou zapůjčit v naší knihovně! Hodnota poukazů je 150 Kč v oddělení pro dospělé, 70 Kč v oddělení pro děti Poskytujeme slevy na poukazy, které budou darovány osobám se ZTP. Poukazy si můžete v knihovně zakoupit celoročně.

vloženo -

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Přijímáme platební karty

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

na začátek stránky