Deny & Carol - Jižní Amerika

Přednáška Denisy Zmeškalové a Karolíny Kilhofové o 5-měsíčním putování Jižní Amerikou přes státy – Kolumbie, Ekvádor, Peru, Bolívie, Argentina, Paraguay, Uruguay a Brazílie. Můžete se těšit na krásné vodopády Iguazu, dva divy světa a nespočet nádherných vysokohorských lagun. Deny a Carol prošly mnoha historickými centry měst, zastavily se na české pivo, řízky a hovězí steaky. Pozorovaly velryby, plavaly se želvami a šnorchlovaly na krásných opuštěných plážích. Projely největší solné pláně, ohřívaly se u gejzírů a okukovaly alpaky, vylezly pár hor a dostaly se až do 5200 m n. m. Přednáška se koná v pondělí 25. listopadu od 17 hod. v Zámeckém klubu hlučínského zámku.

Podzimní knihovní kvíz

Pojďte strávit fajn večer s přáteli a vyhrajte skvělé ceny! Čeká vás 51 otázek z nejrůznějších oblastí vědění.
- zápisné 40 Kč na hráče
- 1-5 hráčů v týmu
- občerstvení je možné přinést si vlastní nebo z kavárny Logr
- akce se koná v Zámeckém klubu hlučínského zámku
- přihlaste svůj tým v komentářích v FB události nebo přes messenger (název týmu a počet hráčů)

Již přihlášené týmy:
- Kostky
- Čtyři Ká
- ISBN
- Albatros
- HoKus

Pokud se nebudete moci zúčastnit, napište nám!

Chirurgem v Kazachstánu

Pracovní cesta, poslání nebo dobrodružství? Každopádně zážitky na celý život... MUDr. Martin Ondrášek ze Vsetína nám v úterý 5. listopadu povypráví nezapomenutelné zážitky ze svého pobytu v Kazachstánu. Akce se koná v Zámeckém klubu hlučínského zámku.

Výprodej vyřazených knih

Během celého října bude v dětském i dospělém oddělení knihovny probíhat výprodej knih, které byly vyřazeny při revizi fondu. Cena knih se bude pohybovat ve výši 5-10 Kč za kus.

Eva Tvrdá vydává novou knihu

Slezsko, moderní dějiny, osudy žen. Eva Tvrdá předkládá svá tradiční témata v novém, originálním románu. Spolu s mladičkou Veronikou putujeme dvacátým stoletím a prožíváme osudy žen ze slezskomoravské oblasti. Románové postavy vyrůstají z tajemně rozmanité krajiny a vytvářejí jemné předivo jedinečné atmosféry románu, který se vyznačuje promyšlenou strukturou, živoucími postavami, autentickým prostředím a prostým stylem. Autorka nám svou novinku představí v úterý 22. října od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku. Na akci si budete moci knihu také koupit.

Semínkovna v hlučínské knihovně

Naše knihovna se zapojila do sítě Semínkoven. Semínkovna je místem, kde můžete svobodně sdílet a vyměňovat přebytky semínek z domácího semenaření z vašich zahrádek. Semínka  musí být výhradně nemořená a  z chemicky neošetřovaných rostlin. Přijďte si k nám vybrat semínka květin, zeleniny či bylinek nebo nám přineste přebytky semínek ze svého zahradničení. Bližší informace najdete na stránkách Semínkovny.

Prodej dárkových poukazů

Nevíte, čím obdarovat své blízké? Darujte jim možnost vybrat si z pětadvaceti tisíc knih, které si mohou zapůjčit v naší knihovně! Hodnota poukazů je 150 Kč v oddělení pro dospělé, 70 Kč v oddělení pro děti Poskytujeme slevy na poukazy, které budou darovány osobám se ZTP. Poukazy si můžete v knihovně zakoupit celoročně.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

Nabízíme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz je zdarma a bude probíhat první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech.

vloženo -

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Přijímáme platební karty

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

na začátek stránky