Bubnování pro radost

Někde hluboko v nás jsou vzpomínky na rytmus. Tep srdce, který nás provázel v břiše naší mámy nebo mlhavé vzpomínky na bubnování u ohňů předešlých generací. Rytmy nám dělají dobře. Uklidňují nás. Pokud vás láká rytmus a jeho tvoření, pokud vám dělá dobře společnost stejně naladěných lidí, pak si přijďte zabubnovat se zkušenou lektorkou Renátou Veselskou.

Bubnovací kruh je přichystán nejen pro ty, kteří už mají s bubnováním zkušenost, ale i ty kteří ještě nikdy nebubnovali. Akce se bude konat v úterý 24. září od 17 hod. Počet bubnů je omezen, proto je nutné si v knihovně rezervovat místo (osobně, telefonicky, e-mailem). Cena je 200 Kč a platí se hotově předem.

Prázdniny v knihovně

Ani o prázdninách nezapomínáme na děti. Během léta můžete sami nebo s rodiči či prarodiči navštívit čtyři akce, které jsme si pro vás připravili. Podrobnosti zveřejníme vždy bezprostředně před každou akcí. Těšíme se na vás!

Prázdninová otevírací doba

Z technických důvodů bude knihovna od 8. do 31. července uzavřena, do té doby platí běžná otevírací doba. V srpnu bude knihovna otevřena jen v pondělí 8-12 13-17 hod. a ve čtvrtek 8-12 13-18 hod. Pobočky v Bobrovníkách a Darkovičkách budou během prázdnin uzavřeny. Přejeme vám krásné léto nejen s dobrou knihou.

Změny výpočtu upomínacích poplatků od 1. 12. 2023

V souvislosti s přechodem na nový knihovní systém dochází ke změně výpočtu upomínacích poplatků. Za pozdní vrácení bude nyní účtována pokuta ve výši 1 Kč/dokument/den. Tzn. Pokud máte půjčeno 5 dokumentů, pokuta se načítá ve výši 5 Kč za každý den prodlení. Prosíme, prodlužujte si své výpůjčky včas a neplaťte zbytečně. Týden před koncem výpůjční lhůty budete informování e-mailem, poslední den výpůjční lhůty e-mailem a SMS zprávou, pokud jste nám tyto kontaktní údaje poskytli. Ke správě svých výpůjček můžete využít také osobní čtenářské konto. Pokud ještě nemáte své přihlašovací údaje, napište nám e-mail, zavolejte nebo požádejte o přístup přímo v knihovně.

Lovci perel

Pozor, je tady opět čtenářská hra pro děti a mládež! Hrajeme od 1. září 2023 až do 4. července 2024. Následně bude soutěž ukončena a v průběhu července budou soutěžící informováni o počtu nasbíraných perel a získají další informace ohledně výher. Rozklikněte pro více informací.

Semínkovna v hlučínské knihovně

Naše knihovna se zapojila do sítě Semínkoven. Semínkovna je místem, kde můžete svobodně sdílet a vyměňovat přebytky semínek z domácího semenaření z vašich zahrádek. Semínka  musí být výhradně nemořená a  z chemicky neošetřovaných rostlin. Přijďte si k nám vybrat semínka květin, zeleniny či bylinek nebo nám přineste přebytky semínek ze svého zahradničení. Bližší informace najdete na stránkách Semínkovny.

Prodej dárkových poukazů

Nevíte, čím obdarovat své blízké? Darujte jim možnost vybrat si z pětadvaceti tisíc knih, které si mohou zapůjčit v naší knihovně! Hodnota poukazů je 150 Kč v oddělení pro dospělé, 70 Kč v oddělení pro děti Poskytujeme slevy na poukazy, které budou darovány osobám se ZTP. Poukazy si můžete v knihovně zakoupit celoročně.

Rozvoz knih imobilním čtenářům

Nabízíme rozvoz knih pro imobilní a dlouhodobě nemocné čtenáře, kteří nemají nikoho, kdo by jim v knihovně vyzvedl knihy. Rozvoz je zdarma a bude probíhat první pátek v měsíci mezi 10. a 12. hodinou. Služba je určena pouze pro registrované čtenáře Městské knihovny Hlučín, kteří bydlí v Hlučíně nebo jeho městských částech.

vloženo -

Změny ve vyzvedávání rezervovaných dokumentů

Stále častěji se nám stává, že si čtenáři rezervují knihu a pak si ji nevyzvednou. Kniha, na kterou čekají další čtenáři, tu pak leží dva týdny zbytečně. Z toho důvodu jsme se rozhodli zkrátit dobu na vyzvednutí rezervovaných knih ze 14 na 10 dní a nevyzvednutí zpoplatnit částkou 10 Kč. Pokud si svou knihu nestíháte vyzvednout včas nebo chcete rezervaci zrušit, kontaktujte nás, určitě se domluvíme.

Přijímáme platební karty

V knihovně nyní můžete využívat možnost platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami, které tuto funkci podporují.

na začátek stránky